Nemôžete spávať? Pozrite sa na 5 osvedčených trikov, ktoré vám zaručene pomôžu

Wake up of an asleep girl stopping alarm clock on the bed in the morning

#Kvalitný spánok predstavuje jeden z neodmysliteľných bodov, ktoré pomáhajú človeku existovať. Zlý a nedostatočný spánok sa okamžite prejaví nielen na našom psychickom rozpoložení, ale aj fyzicky. Budeme unavení, telo nebude dostatočne oddýchnuté a koniec koncov sa to podpíše i na našej pleti. Nepríjemné kruhy pod očami, začervenané oči, bledá a upadnutá tvár. Skoncujte s týmito problémami raz a navždy. Pozrite sa na 5 zaručených rád, vďaka ktorým budete mať lepší spánok.

1. Popoludní si odpustite kávu, zelený čaj i kolové nápoje

Kofeín, ktorý môžete nájsť v káve ale i v kolových nápojoch účinkuje v ľudskom organizme dlhšie, ako ste si možno doteraz mysleli. Okrem energie, ktorú vám dodá krátko po jeho vypití vás však pripraví o to najpodstatnejšie – schopnosť rýchlo zaspať. Ak si však šálku kávy poobede či podvečer neviete odpustiť, poslúžiť môže i náhrada a to bezkofeínová káva.

https://www.instagram.com/p/BQzrBSLFGlD/?tagged=coffee

2.  Rovnaký čas zaspávania

Pokúste sa ísť do postele a zaspať a tiež sa i zobudiť v približne rovnakom čase. Inak zbytočne riskujete rozhádzanie svojho harmonogramu.

3. Prostredie spánku

Jedným z najdôležitejších bodov kvalitného spánku a zaspávania je i prostredie,v ktorom sa nachádzate. Pokiaľ sa vo svojej spálni necítite dostatočne pohodlne a nepáči sa vám, je najvyšší čas urobiť malú zmenu. Okrem krásneho prostredia môže byť príčinou aj kvalita postele. Na dobrej posteli a matraci sa rozhodne neoplatí šetriť.

https://www.instagram.com/p/BQyT7cZlZXu/?tagged=bedroom

4. Teplota v izbe

Ak patríte k milovníkom tepla, pred spaním si to odpustite. Vždy predtým, ako vleziete pod perinu, si otvorte okno aspoň na 10 minút, aby sa vám prečistil vzduch a uvidíte, že sa vám bude zaspávať oveľa lepšie.

5. Strava

Údené bravčové kolienko, syrová pizza či poriadny dúšok piva? Skoncujte s tým raz a navždy. Neskorá večera vám síce zaženie hlad, ale môže aj negatívne ovplyvniť kvalitu spánku a tiež prirodzené vylučovanie rastového hormónu i melatonínu.

Odporúčame